Nyjet-Arkivit për » Desada Metaj «

Ca gjëra duhen thënë… – nga Desada Metaj

Ca gjëra duhen thënë… nga Desada Metaj Saimir Tahiri nuk është “kokë turku”. Ai është përgjegjës për çorbën që sajoi dhe e gëlltiti bashkë me shefin e tij. Kur u zgjodh ministër i Lexo Me Teper.

Rreth letrës së ministrave gra – Mons. George Frendo, Arqipeshkvi i Tiranë-Durrësit

Arqipeshkëvia Metropolitane Tiranë – Durrës Rreth letrës së ministrave gra nga Mons. George Frendo, – Arqipeshkvi i Tiranë-Durrësit Janë tetë ministre gra që u janë drejtuar deputetëve të Parlamentit Hollandez me një letër. Lexo Me Teper.

Zotërinj… edhe përballë vdekjes – Letra testament e Sadush Kuqari para pushkatimit

Zotërinj… edhe përballë vdekjes Letra testament e Sadush Kuqari para pushkatimit Në gushtin e vitit 1945 pushteti diktatorial i EH, çoi para skuadrës së pushkatimit një grup intelektualësh nga qarku i Fierit. Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook