back to top
23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Antonio Tabucchi

Puzzlle, me krijue nji portret të Pessoas përmes ndjesive – Parathanie nga Jozef Radi

Puzzlle, me krijue nji portret të Pessoas përmes ndjesive Parathanie nga Jozef Radi Nostalgjia ma e dhimbshme asht ajo ndaj gjanave që s’kanë ekzistue kurrë... Fernando...

Në muzgun e një poeti lirik… nga Shpëtim Kelmendi

Në muzgun e një poeti lirik... nga Shpëtim Kelmendi Frederik Rreshpjes - Në prag të 9-vjetorit të mungesës Nji burrë shtatimët dhe i veshur me të zeza...

Fernando Pessoa: “Poet do me thanë me u shti…”

Drojë e përjetshme prej Pessoas... nga Jozef Radi Fernando Pessoa, asht ndër figurat ma komplekse të letërsisë portugeze dhe asaj botnore… Artist i madh fragmentar, për...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.