back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ali Dema

Ditët e vuajtjeve të mia… dhe Mihal Këshilli – nga Najada Spahiu – Dilo

Ditët e vuajtjeve të mia... dhe Mihal Këshilli nga Najada Spahiu - Dilo Ishte fillimi i vitit 1982. Sapo kisha mbaruar gjimnazin dhe isha e detyruar...

Për mihalin, mihalet dhe mihaleizimin e shoqërisë shqiptare… – reagim nga Jozef Radi

Për mihalin, mihalet dhe mihaleizimin e shoqërisë shqiptare... reagim nga Jozef Radi Mihal Ll. i përket nji kohe të hershme, rinisë sime ai iu shfaq ai...

Internimet në Diktaturë – Tri vendimet e Interrnimit të Lazër Radit (dokumente)

Internimet në Diktaturë - Tri vendimet e Interrnimit të Lazër Radit (dokumente) Republika Popullore e Shqipërisë Ministria e Punëve Brëndëshme “Komisioni i Internim-Dëbimeve” Tepër Sekret Tiranë, më 19 Maj...

Dossier: Kampi i Kuçit të Kurveleshit (i 100 Intelektualëve)

Kampi Kuçit të Kurveleshit ose Kampi i 100 intelektualëve... dossier nga Jozef Radi Prej kohësh në Arkivin e Familjes Radi “fle” nji dokument i sjellë në...

Guljelm Deda – intelektual i shquem shkodran… Lek Pervizi

Guljelm Deda - intelektual i shquem shkodran... nga Lek Pervizi Kush e kishte mendue se do te vinte dita që unë të shkrueja për Lemin,...

Shprehje popullore dhe aforizma gege… Jozef Radi

Shprehje popullore dhe aforizma gege... mblodhi Jozef Radi Pjesa ma e madhe e ktyne shprehjeve dhe aforizmave janë përdorë në familjen tonë... mbasi shpesh mbasdarkave...

Requiem për njeriun e vuejtjes, Ali Dema! Jozef Radi

Requiem për njeriun e vuejtjes, Ali Dema! nga Jozef Radi Para pak ditësh, mora vesh lajmin se: vdiq Ali Dema! Nji prej të shumtëve të kësaj...

Savra – Monamour! nga Jozef Radi (2012)

Savra - Monamour! nga Jozef Radi Të nderuem miqtë e mi, Prej sot dhe herë mbas here ka me vazhdue nji rubrikë shkrimesh nën...

Të ngrihet Savra… të shkatërrohet Savra! Jozef Radi

Të ngrihet Savra... të shkatërrohet Savra! nga Jozef Radi Vitet ‘44-’54, do të mbesin në historinë shqiptare si vitet më të errta të terrorit komunist,...

Requiem për njeriun, Ali Dema! Jozef Radi

  Requiem për njeriun, Ali Dema! nga Jozef Radi   Para pak ditësh vdiq Ali Dema... nji prej të shumtëve të kësaj bote... Për shumicën ky emën s’do...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.