back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ali Asllani

Hakërrim… poezi nga Ali Asllani

http://youtu.be/w2Ta0TIc2Tk Reshat Arbana - Maskarenjte - Ali Asllani Hakërrim... poezi nga Ali Asllani Që nga Korça gjer te Shkodra, mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një...

Meditim për poetin e dijetarin e përndjekur Vexhi Buharaja Agim Xh. Dëshnica

Meditim për poetin e dijetarin e përndjekur Vexhi Buharaja nga Agim Xh. Dëshnica Me rastin e 90-vjetorit të Lindjes Berati, si gjithmonë, kur vjen muaji i këndshëm...

Bota Shqiptare pa Ernest Koliqin Kastriot Marku…

Bota Shqiptare pa Ernest Koliqin nga Kastriot Marku... Poeti, prozatori, dramaturgu, profesori, studiuesi, kritiku, esteti, eseisti, përkthyesi, gazetari, publicisti, botuesi dhe politikani Ernest Koliqi, profesor...

E vërteta dhe dashuria në ngadhënjim Menita Ljarja

Nji njohje, nji paraqitje dhe nji shkrim... nga Jozef Radi Sot, po paraqes për t'parën herë shkrimet e nji vajze të re, pothuej të panjoftun... Para...

Lek Pervizi: “Kur penat ishin si gryka armësh vrastare…”

Lek Pervizi: “Kur penat ishin si gryka armësh vrastare...” Jozef Radi interviston intelektualin dhe eruditin Lek Pervizi revista“Ars” (maj 2005) Cili është kufiri që ndan artin...

Tahir Kolgjini: Shqiptarët n’Jugosllavi dhe gjuha e unjisuar (Shejzat)

Takim me vizionarët... nga Jozef Radi Gjithnji i kam adhurue vizionarët... Janë Ata që jetojnë njiherësh kohën e tyne po edhe krejt kohnat që...

Në magjinë e festivalit në Mantova Dionis Qirzidhi (2006)

Në magjinë e festivalit në Mantova... nga Dionis Qirzidhi Përshëndetje për mikun tim  të mirë Dionisin... Ky shkrim i gjatë por mjaft i ndjerë dhe i pasur...

“Ballada e Pordhës” – si Amanet i Pano Taçit… Jozef Radi

“Ballada e Pordhës” - si Amanet i Pano Taçit... nga Jozef Radi Kush s'e ka njoftë Pano Taçin, ka humbë nji prej atyne personazheve të...

Jozef Radi: Shqipnia – 100 vjet shtet dhimbjesh

Shqipnia - 100 vjet shtet dhimbjesh nga Jozef Radi Tashma pritet pritet prej gjithkujt Festa e Madhe e 100 Vjetorit të Shtetit Shqiptar. Nji festë, e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.