back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Agim Baçi

Dostojevski dhe pasoja e adhurimit të sundimtarëve – nga Agim Baçi

Fjodor Dostojevski - Vellezerit Karamazov Dostojevski dhe pasoja e adhurimit të sundimtarëve nga Agim Baçi Në romanin “Vëllezërit Karamazov” të Dostojevskit, mes shumë ngjarjesh e diskutimesh...

Uran Kostreci, një ikonë e qëndresës! – nga Agim Baçi

Uran Kostreci, një ikonë e qëndresës! nga Agim Baçi “Ju mendoni se keni barazi,por ky nuk është realiteti sepse fshatarët hanë bukë e qepë,disa të tjerë...

Kur rreziqet e bindjes ua kalojnë pasojave të rebelimit… – nga Agim Baçi

Kur rreziqet e bindjes ua kalojnë pasojave të rebelimit… nga Agim Baçi "Kur bindja sjell me vete rreziqe jo më pak të vogla se rebelimi, si ka mundësi...

Udhëtimi nuk ndalet këtu… – nga Agim Baçi

Udhëtimi nuk ndalet këtu… nga Agim Baçi kritik letrar, gazetar, opinionist dhe një nga kandidatët më të denjë për deputet të PD-së. . Së pari dëshiroj të falenderoj...

Justifikimi i diktaturës është teatër ligësie! – nga Agim Baçi

Justifikimi i diktaturës është teatër ligësie! nga Agim Baçi Kandidatja që kryeson sot listën e Partisë Socialiste, Luljeta Bozo, ndoshta ka ëndërruar gjatë që si deputete...

Nuk ka mbrojtje për Nasho Jorgaqin – nga Agim Baçi

Nuk ka mbrojtje për Nasho Jorgaqin nga Agim Baçi “Dragoit” Nasho Jorgaqi iu dha një shans që të dilte e të kërkonte ndjesë publike për pjesëmarrjen...

Çfarë e pengoi pendimin e persekutorëve të regjimit komunist? – nga Agim Baçi

Çfarë e pengoi pendimin e persekutorëve të regjimit komunist? nga Agim Baçi ...23 Gushti është vetëm një ditë që na bashkon ndërkombëtarisht për të përkujtuar atë...

Sfidat vlejnë gjithmonë – nga Agim Baçi

Sfidat vlejnë gjithmonë nga Agim Baçi Ndoshta në ditët e para të kësaj karantine të pamenduar e të paimagjinuar kemi menduar nëse do gjejmë apo...

Majta apo djathtas – si orientohemi sot? – Editorial Revista Medius – 8

Majta apo djathtas - si orientohemi sot? Revista Medius - 8 Medius 8 vjen përpara publikut me disa pyetje dhe analiza që rrekin të shpjegojnë kufijtë...

Pse nuk e ndalonim dot ikjen e Agron Tufës? nga Agim Baçi

Pse nuk e ndalonim dot ikjen e Agron Tufës? nga Agim Baçi A duhej të ikte Agron Tufa? A kishte arsye apo kërcënimet ndaj tij nuk...

“Medius”, një udhë komunikimi dhe për komunikimin – Redaksionali i Pare

“Medius”, një udhë komunikimi dhe për komunikimin Medius është revistë e re që në numrin e parë ka sjellë këndvështrime rreth dhunës, në plane shumdimensionale:...

Të reja për Patriarkun e Letrave Shqipe (?) nga Hans-Joachim Lanksch

Ja një shkrim i vogël. Ia nisa një gazete, ama nuk e di se a do të botohet apo jo. Në Shqipërinë e sotme...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.