back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

2 Korrik 1990

“Nata historike dhe tragjike e 2 korrikut” – nga Aurel Plasari

“Nata historike dhe tragjike e 2 korrikut” nga Aurel Plasari (El Mundo - 1990) Kam qëlluar me fat që, pavarësisht frikës, kam mundur t'i tregoja Perëndimit...

Shqiptarët e larguar me eksodin e 2 korrikut 1990 nga Kastriot Dervishi

Shqiptarët e larguar me eksodin e 2 korrikut 1990 nga Kastriot Dervishi Qeverisja e Shqipërisë prej komunistëve dhe pasoja e saj, i kanë shkaktuar Shqipërisë eksodet...

Pse 1 korriku është dita e vërtetë e futjes në Ambasada…

Pse 1 korriku 1990, është dita e vërtetë e futjes në Ambasada... Historiografia shqiptare në mënyrë sistematike ka dëshmuar deformimin dhe manipulimin e së vërtetës,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.