back to top
15.5 C
Tirana
E martë, 16 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

100 Vjetori

Elena Gjika – Merlika – 100 vjetori – nga Ardian Ndreca

Elena Gjika - Merlika - 100 vjetori nga Ardian Ndreca Shënim i shkurtë për një zonje, në 100 vjetorin e lindjes (27 gusht 1920), e cila...

14 Qershori i 2020 i një bijë, që rrëfen 100 vjetorin e atit të saj të shtrenjtë… Mirlinda Sokoli për Ramadan Sokolin

Ramadan Sokoli (Shkodër, 14 qershor 1920 - Tiranë, 12 mars 2008) qe muzikant, kompozitor, shkrimtar dhe etnomuzikologu i parë shqiptar. Çmohet si njëri prej...

Dita e 100 viteve t’Hirushes – pothuej prrallë – nga Ilir Seci

Dita e 100 viteve t'Hirushes pothuej prrallë nga Ilir Seci Nji ditë Maji, Hirushja mbushi 100 vjeç... E kishte datëlindjen dikund aty kah mesi i muejit Maj,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.