back to top
14.5 C
Tirana
E shtunë, 13 Prill, 2024

Sigmund Freud (1856-1939) – Dashni e Dëshirë – Njeriu

Gazeta

Sigmund Freud (1856-1939)
Sigmund Freud (1856-1939)

Dy aforizma nga Sigmund Freud

***
“Kur dashurojnë nuk dëshirojnë,
e kur dëshirojnë nuk munden me dashurue…”

***
Asht nji histori mbas çdo njeriu.
Asht nji arsye për të cilën ata janë ata që janë.
Ata s’janë të tillë pse e kanë dishrue kët gjà.
Diçka në t’shkuemen e tyne i ka bà të tillë,
e shpesh asht e pamundun me i ndryshue…

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.