back to top
26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Prill, 2024

Sandro Pertini (1896-1990) – Liria

Gazeta

Sandro Pertini (1896-1990)
Sandro Pertini (1896-1990)

“M’thoni, me ndërgjegje, a mund të quhet me t’vërtetë i lirë nji njeri që asht i uritun, që jeton në mjerim, që s’ka nji punë, që ndjehet i përdhosun pse s’asht i zoti me i mbajtë e me i edukue si duhet fëmijët e vet? Jo, ky s’asht Njeri i Lirë! Mund të jetë i lirë me shfry, me namë e me mallkue, po kjo s’asht liri. Liria pa drejtësi shoqnore asht nji fitore krejt e pavyeshme…”

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.