back to top
25.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024

Oscar Wilde (1854-1990) – Egoizmi

Gazeta

Oscar Wilde (1854-1900)
Oscar Wilde (1854-1900)

“Egoist s’asht ai që jeton si i pëlqen apo si i do qejfi,

por ai që kërkon prej tjerëve të jetojnë si i pëlqen atij;

dhe altruist asht ai që i lejon të tjerët me jetue ashtu si u pëlqen atyne…!”

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.