back to top
13.5 C
Tirana
E martë, 23 Prill, 2024

Oriana Fallaci (1929-2006) – Natyra Njerzore

Gazeta

Oriana Fallaci (1929-2006)
Oriana Fallaci (1929-2006)

Natyra njerzore asht tejet e pashpjegueshme,

pse ajo çka e ndan të Mirën prej së Keqes,

asht nji fill krejt i hollë, e të shumtën herëve pothuej krejt i padukshëm,

aq sa të mbetet ndër duer,

duke e trazue kështu të Mirën dhe të Keqen në nji mister turbullues…

mister në të cilin s’ia vlen ma me e gjykue nji njeri…

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.