back to top
13.5 C
Tirana
E martë, 23 Prill, 2024

Ibrahim Kodra – Në Shenjë të Kohës… Ekspozitë-Homazh e piktorëve Italianë

Gazeta

Në Shenjë të Kohës...
Ibrahim Kodra – Në Shenjë të Kohës…

Në Shenjë të Kohës…

Ekspozitë-Homazh e piktorëve Italianë

në Kujtim të Maestro Ibrahim Kodra

Pjesmarresit ne Homazhin-Ekspozite Maestro Kodra
Pjesmarresit ne Homazhin-Ekspozite Maestro Kodra

“Nel segno del tempo”

Omaggio a Ibrahim Kodra.

“In occassione del 9° anniversario dalla scomparsa del Maestro…”
Mostra collettiva con:
Antonino Nino Attina,
Giovanni Blandino,
Matteo Cannata,
Mirella Gerosa,
Paola Grott,
Alfredo Mazzotta

Ibrahim Kodra - Lufta per pushtet
Ibrahim Kodra – Lufta per pushtet

Këtë vit, një grup artistësh që kanë studiuar në Akademinë e Breras, dhe që janë edhe mësimdhënës në pikturë e skulpturë në këtë lice dhe akademi, ndër më të famshmet e botës, shprehën dëshirën e tyre që me rastin e 9 vjetorit të ndarjes nga jeta të Maestro Ibrahim Kodrës, të hapnin një ekspozitë -homazh, në nderim të Maestro Kodrës dhe veprës së tij…
E prita me shumë dëshirë këtë propozim ekspozite, kurimi i së cilës iu ngarkua Prof. Alfredo Mazzotës. U vendos që inaugurimi i saj të bëhet në ambientet e shtëpisë-muze Ibrahim Kodra në Milano… çdo artist pjesmarrës paraqiti nga dy punime seicili…
Duhet të jeshë i pranishëm në këtë paraqitje, që të kuptosh emocionet që ta përshkojnë shpirtin kur sheh këta artistë italianë se sa e respektojnë Maestro Kodrën dhe me sa dashuri e respekt flasin për të, dhe veprën e tij…

Fondacioni "Ibrahim Kodra"
Fondacioni “Ibrahim Kodra”

Përmes faqes së Fondacionit “Ibrahim Kodra” mund të krijoni një ide më të qartë e më të plotë…
Në këtë manifestim kulturor mori pjesë edhe trupi përfaqsues i Konsullatës sonë në Milano nga Roma erdhi edhe Ambasadorja e Kosovës Bukurie Gjonbalaj…

Fondazione Ibrahim Kodrandodhet ne Milano Italia dhe mund të vizitohet duke prenotuar ne email ibrahimkodra@yahoo.it ose duke telefonuar 0039.3287974887. Hyrja është pa pagesë…

Kjo faqe u përgatit nga Jozef Radi dhe Fatos Dashi Faslliu

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.