back to top
15.5 C
Tirana
E martë, 16 Prill, 2024

Heshtja… Edvania Paes – Cesare Pavese

Gazeta

heshtja...
Heshtja…

“Në heshtje mundesh me i ndigjue krejt tingujt e kësaj bote…

Ata s’janë askund tjetër veç thellë mbrenda teje!

Sepse heshtjet s’rrëfejnë asgja,

heshtjet s’kanë asgja me rrëfye…!” Edvania Paes

“Mjafton veç pak heshtje

dhe gjithçka shkon në vend të vet…” Cesare Pavese

 

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.