Dy klithma… – nga Agron Calliku

Agron Calliku

Agron Calliku

Dy klithma… nga Agron Calliku

Fakte që na shuajnë si komb…

-Falja e kufijve shtetërorë…
-Grabitjet e pasurive kombëtare…
-Shkatërrimi i arsimit dhe kulturës
-Varfërimi i tejskajshëm i popullatës
-Emigrimi nga pasiguria e jetës dhe ekonomia e shkatërruar e familjeve të tyre
-Mungesa e shtetit dhe vendosja e një pushteti diktatorial
-Mungesa e opozitës dhe shoqërisë civile.
-Moszbatimi i ligjeve dhe kriminalizimi i drejtësisë.
-Shëndetsi që të vret dhe kur e paguan shtrenjtë.
-Blerja e mediave dhe kthimi i tyre në mafie dhe organizata kriminale.
-Kryesindikalistë oligarkë dhe përdorimi i tyre nga pushteti
-Mungesa e shtresës së mesme si shtylla që mban sistemin kapitalist (demokratik)
-Universitete që nuk bëjnë leksione, por pazare notash dhe orgji covidi…
-Burra pa “burrëri” dhe rini e plakur që në lindje.
-Gra që “shiten” lirë dhe paguajnë shtrenjtë botokset.
-Të moshuar që vdesin duke u zvarritur dhe kurrë nuk u bënë me dinjitet
-Atdhetarì pa nerv dhe patriotë Facebook-u
-Tradhëtarë të shfaqur pa frikë dhe jeta që u bëhet e lumtur nga kjo tradhëti…!
-Shkrimtarë, poetë, artistë që merren me like të dashnoreve gjithë ditën dhe kanë harruar të dashurën e shtrenjtë Shqipëri
Etj etj etj…
.
Vo: Për çdo citim kam të shkruaj 10 romane.
.
Marrë nga muri i Agron Callikut, 30 Gusht 2021.
.
Korrupsioni ne Shqiperi

Korrupsioni ne Shqiperi

Sa pasuri paska patur kjo Shqipëri, tashmë e mjerë.

Janë blerë te gjithë ambasadoret e shba-ve, duke filluar me rajersonin e saliut.
Janë blerë të gjithë zyrtarët e osbe-së që u instaluan këtu, këto 31 vite.
Janë blerë të gjithë zyrtarët e be-së këto 30 vite
Janë blerë çdo fjali e grup fjalish që është thënë në favor tē shtetarēve ku 9999% kanē qënë të super korruptuar.
Janë blerë çdo fjali që u tha për zgjedhjet dhe votimet ku gjithnjë kanë qënë kriminale.
Po blihet senati ameriqian, kongresmenë e deri tek sek. i shtetit.
Po blihen zyrtarë të lartë të be-së së lodhur e të superkorruptuar ku shumica janë perversë e pederastë kalibri.
Ah po janë blerë të gjithē kriminelēt që kishte saliu, meta, godoja, mediu, shaboni e deri tek cubat e tom kodoshit…
Di më shumë?! Po thojini ju disa emra që u pasuruan nga pasuria jonë, që kurrë s’e shijuam as e shikuam.
.
Marrë nga muri i Agron Callikut, 31 Gusht 2021
.
Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj. Kategoria: Gazeta  Etiketat: ,

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook