back to top
22.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Maj, 2024

Krishtërimi ndër shqiptarë… nga Dr. Kolec Topalli

Krishtërimi ndër shqiptarë… nga Dr. Kolec Topalli   Krishtërimi ndër shqiptarë nuk është më rrjedhë të huaj, sepse atë nuk e përhapën misionarët grekë o latinë e...

Profesori që jetën ia kushtoi shqipes – Gjashtë vjet pa Mësuesin e Popullit, Kolec Topalli! – nga Bledi Filipi

Profesori që jetën ia kushtoi shqipes Gjashtë vjet pa Mësuesin e Popullit, Kolec Topalli! nga Bledi Filipi “Vepra që profesor Kolec Topalli ka lënë pas  ka rëndësi në...

Poezia “Unë jam Askushi! Kush je ti!” e Emily Dickinson – dhe një interpretim nga përkthyesi Alfred Kola

Poezia “Unë jam Askushi! Kush je ti!” e Emily Dickinson dhe një interpretim nga përkthyesi Alfred Kola Poezia “Unë jam Askushi! Kush je ti!” dhe versioni...

“Kjo është edhe fotografia e martesës, mor’ burrë…” – nga Namik Mehmeti

“Kjo është edhe fotografia e martesës, mor’ burrë...” nga Namik Mehmeti Një shkrim domethënës për dajën tim, Ibrahim Sokoli dhe bashkëshorten, Shanisha Dosti* Artan Kafexhiu Një foto e munguar...

Krishtërimi ndër shqiptarë… – nga Dr. Kolec Topalli

Krishtërimi ndër shqiptarë… nga Dr. Kolec Topalli Krishtërimi ndër shqiptarë nuk është më rrjedhë të huaj, sepse atë nuk e përhapën misionarët grekë o latinë e...

Ministria e Jashtme injoron dhe përçan shkollat shqipe në Itali – nga Artur Shkurti – Drejtor i shkollës “Udha e shkronjave”

Ministria e Jashtme injoron dhe përçan shkollat shqipe në Itali nga Artur Shkurti Drejtor i shkollës “Udha e shkronjave” Autor i librit “Global Albania” Aksioni për përçarjen...

Vetmitari Emin Ysolli… – një biografi e paautorizuar

Vetmitari Emin Ysolli… një biografi e paautorizuar Emin Ysolli është një trim i llojit të veçantë! Ai jeton vetëm, pa ndihma, është inteligjent, në komunikim, nuk...

Tanushi na ftoi për kafe… – kujtime të papërsëritshme nga Fritz Radovani

Është ndarë nga jeta në moshën 79-vjeçare, Tanush Mulleti, Ish-kryetari i Shoqatës së të Përndjekurve dhe Burgosurve të Shqipërisë, Lajmin e vdekjes së Mulletit, e...

15 minuta në Heshtje Kombëtare! – Shkolla “Udha e Shkronjave” fton qytetarët…

15 minuta në Heshtje Kombëtare! - Shkolla “Udha e Shkronjave” fton qytetarët... Shkolla “Udha e Shkronjave” fton qytetarët e Shqipërisë të organizojnë së bashku një ditë...

Marie Tuci, e lumja në përjetësi – nga Ndue Dedaj

Marie Tuci, e lumja në përjetësi nga Ndue Dedaj Marie Tuci, e vetmja grua në 38 martirët e kishës katolike në Shqipëri, ishte aq e...

Gurët e këndit që ka vendosë Ernest Koliqi… nga Ndue Ukaj, në 120 vjetorin e lindjes së Koliqit

Gurët e këndit që ka vendosë Ernest Koliqi… nga Ndue Ukaj në 120 - vjetorin e lindjes së Koliqit I Ernest Koliqi në historinë e...

Dy vjet pa Dalip Grecën… – nga Frank Shkreli

Dy vjet pa Dalip Grecën... nga Frank Shkreli Ja, u mbushën dy vjet që u nda prej nesh gazetari dhe Kryeredaktori i gazetës Dielli...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.