back to top
13.5 C
Tirana
E martë, 23 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Mars, 2023

Abas Ermenji – Kundërshtar i vendosur i regjimeve totalitariste

Abas Ermenji - Kundërshtar i vendosur i regjimeve totalitariste (20 vjetori i humbjes - 110 vjetori i lindjes) (12 dhjetor 1913 - 10 mars 2003) Plot 20...

Bashkiaku – 1 milion peme! – Replikë me Erionin e Bashkisë nga Adriatik Lapaj

Bashkiaku - 1 milion peme! Replikë me Erionin e Bashkisë nga Adriatik Lapaj Kemi mbjellë 1.000.000 pemë! - thotë Kryetari i Bashkisë Tiranë. O Erion e di...

Kronikë nga Shqipëria 2023 – nga Sonila Meço

Kronikë nga Shqipëria 2023 nga Sonila Meço “Pal Kola është 60-vjeçari që gjeti vdekjen tragjike orët e para të mëngjesit të sotëm pranë godinës së Top...

Ferri i Spaçit… si “kamp riedukimi” – nga Orkid Spahiu

Ferri i Spaçit… si “kamp riedukimi” nga Orkid Spahiu Qenka financu një studim për ferrin e Spaçit… që bijtë e djallit e quajnë “kamp riedukimi”!! Kurrë nuk...

Boksieri Shqiptar Kristian Prenga – një moment krenari për gjithë shqiptarët kudo – nga Frank Shkreli

Boksieri Shqiptar Kristian Prenga - një moment krenari për gjithë shqiptarët kudo nga Frank Shkreli Për fat të keq, shpesh na duket sikur për Shqipërinë dhe...

S’mund të qaj më… – nga Petraq Kolevica

S’mund të qaj më… nga Petraq Kolevica Ishim bashkē me Lasgushin në shtëpi të Dhimitër Paskos, pasi u kthyem nga varrimi i tij. Rrinim dhe s’na...

Ikona e baletit shqiptar: Zoica Haxho! – nga Emil Asturian

Ikona e baletit shqiptar Zoica Haxho! nga Emil Asturian Më, 28 Mars, ka ditëlindjen e 90-të nëna jonë, Hirushja e harruar e artit shqipëtar. Prima Ballerina,...

Debat në “Parlamentin” e Vatrës: Demokracia nuk pret, të autorit Frank Shkreli – Kronikë nga Dalip Greca botuar në gazetën Dielli, Prill 2018

Debat në “Parlamentin” e Vatrës: Demokracia nuk pret, të autorit Frank Shkreli Kronikë nga Dalip Greca botuar në gazetën Dielli, Prill 2018 me rastin e...

Cili është misioni i Godoles në PD? – nga Rexhep Polisi

Cili është misioni i Godoles në PD? nga Rexhep Polisi Jonila Godole deklaroi mbrëmë në emisionin “Opinion” se, nuk është anëtare e Partisë Demokratike dhe as...

Fundmarsi i mbrapshtë i ‘97 – nga Kostandin Koliqi

Fundmarsi i mbrapshtë i ‘97 nga Kostandin Koliqi Në vitin e mbrapshtë ‘97, vit i rrebelimit komunist për përmbysjen e shtetit të parë demokratik, kanë ndodhur...

Dy fjalë për Gegnishten & dy urime për librin ‘Dritëhijet e Skenës dhe Ekranit’ të Miho Gjinit – nga Hortensia Haxhiademi

Dy fjalë për Gegnishten & dy urime për librin ‘Dritëhijet e Skenës dhe Ekranit’ të Miho Gjinit nga Hortensia Haxhiademi Në pamundësi të shkruaj në faqen...

Një shkrim që nuk doja ta shkruaja kurrë! – nga Bedri Blloshmi

Një shkrim që nuk doja ta shkruaja kurrë! nga Bedri Blloshmi Duhet të ketë qënë fundi i vitit 1981, kohë kur terroristët komunistë vazhdonin të vrisnin...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.