back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Dhjetor, 2020

Për të tretën ditë vazhdoi në Tiranë dhe Durrës protesta të rinisë antiqeveritare…

E respektoj këtë kërkesë të rinisë nga Vehap Kola U desh të kalonin 30 vite që të rinjtë e Shqipërisë të vihen edhe njëherë përballë...

Deklaratë e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj

Deklaratë e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj Pas dorëheqjes, vjen reagimi i parë i Sandër Lleshajt. Pasi kryeministri Edi Rama njoftoi se Sandër Lleshaj i...

Addio Grande Campione…! – nga Adriatik Riza Dosti

Addio Grande Campione...! nga Adriatik Riza Dosti Vetëm dy javë pas ikjes së Gjeniut Maradona, bota e futbollit derdh sërish lot dhe serish është në zi... Një...

Nën zulmën historike të dhjetoristëve – Revolucioni i kadiftë – nga Artan Kafexhiu

Nën zulmën historike të dhjetoristëve - Revolucioni i kadiftë nga Artan Kafexhiu  Shqipëria e vogël, ngjan krejt e pamundur të shfaqet si origjinale. Precedentët e...

Nxjerrja e gegnishtes jashtë ligjit mohim i shqipes së përdorun nga 75% e shqiptarëve… – Gjokë Vata në përgjigje të Rexhep Qoses

Nxjerrja e gegnishtes jashtë ligjit mohim i shqipes së përdorun nga 75% e shqiptarëve... Gjokë Vata në përgjigje të Rexhep Qoses Gazeta “Telegraf” në numrin...

Mashtrimi i Madh Komunist i rinisë shqiptare nëpër dekada e vite! – nga Ahmet Asani

Mashtrimi i Madh Komunist i rinisë shqiptare nëpër dekada e vite! nga Ahmet Asani Nuk është mosha ajo që garanton se një gjeneratë do të...

Për të qarë… a për të qeshur!? – rrëfim nga Dine Dine

Për të qarë... a për të qeshur!? rrëfim nga Dine Dine Në këto kohë të vështira pandemie, kisha kohë pa u takuar me ca miq të...

Vetëm këtu… – nga Filip Guraziu

  Vetëm këtu...* marrë nga Filip Guraziu Kam lexuar këto ditë opinione të njerëzve të ndryshëm, lidhur me arsyet për të ikur e për të mos ikur...

“Kam punuar me dirigjentët më të mëdhenj të botës…” Intervistë me sopranon Donika Mataj – Ekskluzive nga Aleks Kapllaj

Kam punuar me dirigjentët më të mëdhenj të botës. Intervistë me sopranon Donika Mataj - Ekskluzive nga Aleks Kapllaj Sopranoja Donika Mataj, koriste e soliste...

Pjetër Bogdani (1630-1689) dhe dy Gjergjat e Mëdhenj – nga Paulin Z. Zefi

Pjetër Bogdani (1630-1689) dhe dy Gjergjat e Mëdhenj nga Paulin Z. Zefi Mbasi Pjetër Bogdani humbi luftën, fillon edhe islamizimi i shqiptarëve në masë të madhe....

Mbi përçudnimin e Idhujve – nga Hysni Ndreu & Arti si krim nga Kristaq Jorgo

Ky status - titulli blasfemues, në të vërtetë provokues i të cilit do t'ju befasojë - lindi në formën e dialogut me mikun e...

“Të mjerët” e Shqipërisë – nga Erl Kodra

"Të mjerët" e Shqipërisë nga Erl Kodra Në fëmijëri nuk kam patur një koncept të qartë për varfërinë, por oreksin për bukën e ngrohtë, të sapo...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.