Arkivë për » Shkurt, 2019 «

Visar Zhiti: Si më dënuan 10 vjet burg për poezi! rrëfen emrat e shkrimtarëve që i bënë aktekspertizën: – ekskluzive nga Alma Mile

Visar Zhiti: Si më dënuan 10 vjet burg për poezi! rrëfen emrat e shkrimtarëve që i bënë aktekspertizën: ekskluzive nga Alma Mile Visar Zhitit, Zoti i ka dhënë dhuntinë e fjalës dhe Lexo Me Teper.

Si i pushkatonim të pafajshmit me gjyqe të sajuara – Vaskë Koleci – Dokumenti i 1948

Si i pushkatonim të pafajshmit me gjyqe të sajuara Vaskë Koleci – Dokumenti i 1948 Dëshmia e një prej krerëve të Sigurimit: Ja rastet e pushkatimeve pa gjyq, torturat dhe raprezaljet në Lexo Me Teper.

Pa frenuar emigracionin s’mund të flitet me Diasporën… – Gazetarja Anila Shuka bisedon me Jozef Radin

Pa frenuar emigracionin s’mund të flitet me Diasporën… Gazetarja Anila Shuka bisedon me Jozef Radin Përshëndetje Jozef, ju drejtohem me disa pyetje si gazetare, sepse po kërkoj të shkruaj një artikull mbi Lexo Me Teper.

Nuk ra kurrë një kambanë! – nga Ilir Demalia

Nuk ra kurrë një kambanë! nga Ilir Demalia E vërteta e bashkëpunimit të At Anton Harapit me nazistët, si u pushkatua me 24 plumba në 1946, mospranimi për të ikur nga Shqipëria, me Lexo Me Teper.

Samiti i Diasporës, shifra dhe opinione – (28 Shkurt -2 Mars 2019)

Samiti i Diasporës, shifra dhe opinione (28 Shkurt -2 Mars 2019) 670 milionë për 3 ditë. Për disa aktivitete dhe çmime që ekzistojnë vetëm në ëndrrat e piktorit… dhe bëhen realitet Lexo Me Teper.

Tirana ose kryeqyteti me histori të falsifikuar – nga Ndoc Selimi

Tirana ose kryeqyteti me histori të falsifikuar nga Ndoc Selimi (Me rastin e 99 vjetorit të propozimit për shpallje Kryeqytet) Emri i kryeqytetit të Shqipërisë Tiranë vazhdon të interpretohet me shtrembërime e gabime Lexo Me Teper.

Visar Zhiti: Si më dënuan 10 vjet burg për poezi! rrëfen emrat e shkrimtarëve që i bënë aktekspertizën: – ekskluzive nga Alma Mile

Visar Zhiti: Si më dënuan 10 vjet burg për poezi! rrëfen emrat e shkrimtarëve që i bënë aktekspertizën: ekskluzive nga Alma Mile Visar Zhitit, Zoti i ka dhënë dhuntinë e fjalës dhe Lexo Me Teper.

Blerta Zhegu, një shqiptare tjetër me zë brilant

Blerta Zhegu, një shqiptare tjetër me zë brilant Një tjetër shqiptare po lakohet nga kritika si një ndër zërat operistikë më të mirë në Evropë. Sopranoja shqiptare Blerta Zhegu ka tërhequr vëmendjen Lexo Me Teper.

Piramida e përmbysur e përfaqësimit dhe zgjidhja për krizat nga Afrim Krasniqi

Piramida e përmbysur e përfaqësimit dhe zgjidhja për krizat nga Afrim Krasniqi Krizat politike të viteve të fundit nuk janë kriza mosbesimi midis palëve politike dhe as çështje parimesh, – por Lexo Me Teper.

Heqja dorë nga mandatet për të mos hequr dorë nga shpresa për Shqipërinë – nga Neritan Sejamini

Heqja dorë nga mandatet për të mos hequr dorë nga shpresa për Shqipërinë nga Neritan Sejamini Kam qenë kundër çadrës së opozitës dy vjet më parë – siç isha, pas hyrjes Lexo Me Teper.

Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike – Portret i një fenomeni nga Albert Vataj

Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike Portret i një fenomeni nga Albert Vataj Ajo është e bukur, e talentuar, e zgjuar por mbi të gjitha është një vajzë vezulluese. Lexo Me Teper.

Zhbërja e Kombit! Edward R. Marrow

Zhbërja e Kombit! – Edward R. Marrow “Hapi i parë për likudimin e një populli është të fshini kujtesën e tij, . të shkatërroni librat e tij, kulturën e tij, historinë e tij. Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook