Samiti i Diasporës, shifra dhe opinione – (28 Shkurt -2 Mars 2019)

Samiti I Diaspores - Buxheti

Samiti I Diaspores – Buxheti

Samiti i Diasporës, shifra dhe opinione

(28 Shkurt -2 Mars 2019)

670 milionë për 3 ditë.
Për disa aktivitete dhe çmime që ekzistojnë vetëm në ëndrrat e piktorit… dhe bëhen realitet nga xhepat e shqiptarëve!
Marrë nga Muri i fb i Lolita
 
Kristi Gjeka
Dhe të mendosh që ka me qindra familje në Shqipëri që jetojnë nën nivelin e varfërisë. Diaspora nuk duhet ta pranojë këtë shou që bëhet në emrin e saj vetëm për të vjedhur sa më shumë.
 
Shyqyri Poci
Nën nivelin e varfërisë po ta garantoj që janë me mijëra e mijëra familje!
 
Mark Mark
Unë mendoj që opozita bashkë me qytetarët të organizojnë protestë në ditën dhe orarin që është planifikuar eventi, në mënyrë që mos t’i lejojnë këta hajdutë të na vjedhin në këtë farë feje. Të paktën t’ua a vështirësojmë pak jetën?
 
Islamaj Uran
Zëri më i bukur tek të dhënat është kokteli i Pallatit të Brigadave!
“Shqipëri të kam dh…….., s’te kuptova asnjëherë”
 
Drilon Dushaj
20 000 000 / 800 = 25.000 personi! Lezhë-Tiranë-Lezhë?
6000 lekë kushton fugoni që nuk mbushet plot, por këta e kanë lekun tonë edhe e shumëzojnë me 4.
 
Shyqyri Poci
Mbrëmjë gala, 100 mijë Euro që i bie 125 Euro/ person. I paskan thënë fukarallëkut “Ik pirdhu”
 
Eric Weber
Fajin na e ka Dhiaspora që protestoi. Kush proteston e ka faturën e lartë.
Protestuan studentët, po ju thyhet koka tani. A u plotesua gjë? Deri tani jo, ama deri në fund do përkeqësohen.
Siç është ajo shprehja e vjeter për Shqiperine. Kush proteston, nuk agon.
.
Samiti i II i Diasporës - Tiranë 2019 - Ftesa

Samiti i II i Diasporës – Tiranë 2019 – Ftesa

.

Pjeter Vatnikaj
E ta mendosh se sa shtëpi do ishin ndërtuar me ato para. Këput qafën o kallam dështaku
 
Iliran Ujku
Nuk dum as ujë as drita nji Samit i Dytë na duhet se s’ban.
 
Alfred Qesja
Zhgërryhen në korrupsion, bankete dhe qejfe… e kur vjen puna me vlersue artistët me çmime, thonë: Ore po duhet me i dhënë ndoj çmim se për këtë po i mbledhim… e sa??!! Boll i kanë 2-3 %
 
Flavia Mencollari
Ky është në delirin e madhështisë, ky kur shef një ëndërr, mjerë shqiptarët sa lekë u duhen me ia plotësuar, ça të thotë motra ty, Zot mos e le me pa shumë ëndrra se na griu. Pa brirë ti je mbret, pa brirë ti je pasha, pa brirë është edhe moda…
 
Florian Çanga
Çmime absurde jashtë tregut. Janë të paktën 3 fish më të larta
 
Besmir P. Qerimi
Për këto proteston Luli me Monën. Sepse u ikën nga duart këto e shumë të tjera si kjo…
 
Kel Duka
Po si do duket puna e Ministrit të Kotësive, Pandi Gjigandi?! ..dhe në fund u këndua himni i samitit ; ”Moj e mira e diasporës”
 
Kadri Veseli
Populli e përkthen kështu: Punon Fatkeqi, han Barkdreqi
 
Tefë Jakova
Ju të thoni shyqyr që nuk i kanë përfshirë çmimin e udhëtimit/ akomodimit/ ushqimit të 800 personave nga diaspora.
 
Petrit Prenga
Do shesë një nga pikturat e tij të famshme dhe cak dolën lekët, pse ça kujtuat ju?
 
Jozef Pjetri
Rrush e kumulla i ka bërë lekët që kur ka ardhë në pushtet, dhe ky samit përveç reklamës dhe demek se po mbështet emigrantet asgjë tjetër s’ka, dhe nëse do ndihmonte emigrantët duhet t’ju lehtësojë jetën kur shkojnë në ambasada e konsullata ku nuk i pret as nuk i përfill njeri… Rilindje e dështuar në çdo aspekt.
 
Ana Bregu
Për çfarë duhet i gjithë ky budallik??? Për të ekspozuar sukseset e Edi Ramës! Me taksat tona bën reklamë për vete?!?? Me taksat tona sponsorizon ekspozitat nëpër Evropë! Lekë për regjinë e evenimentit??? Ti je regjizor o Edi Rama lekët do t’i marrësh ti! ” Je gjeni për të shpikur hajdutëri “oskar” meriton o gjeni!!! Pse nuk pyet qytetarët, janë taksat tona. Nuk t’i la baba as nëna!
 
Armando Mosho
Shqipëria nuk është e varfër – është e vjedhur.
 
Eri Eri Meniku
Një ditë Km. Rama do të dalë me këtë fjalë. Nuk ke pa gjoooo akomaaaaa zemëraaaaa
 
Ardian Peposhi
Ah sikur t’i kishim marrë ne të PD-së këto lekë!
 
Irdi F. Mulita
Kur pordha është më e madhe sesa minimumi jetik në Shqipëri!
 
Lorenc Qepi
Vari bidonat, çeshtje shqiptarësh
 
Dori Ek
Paskan shpërndarë lapsa me ngjyra për të gjithë diasporën
 
Axel Coleman
Mirë që paska zgjatë tre ditë! Imagjino të zgjaste më shumë!!!
 

 

Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj. Kategoria: Gazeta  Etiketat: ,

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook