Nyjet-Arkivit për » Musa Sina «

20 vjet pa Musa Sinën – Njeriun e shakasë së përjetshme…

20 vjet pa Musa Sinën – Njeriun e shakasë së përjetshme… In memoriam nga Jozef Radi Me 23 korrik 1994, në nji spital të Tiranës vdiq mbas nji vuajtje të gjatë, Lexo Me Teper.

Elegji pёr Musё Sinёn Prof. as. Dr. Bajram Xhafa

Elegji pёr Musё Sinёn Prof. as. Dr. Bajram Xhafa (Universiteti i Shkodrës) Duke u endur me bllokun e shёnimeve nё dorё sa nё njё derё nё njё tjetёr pas punёve tё Lexo Me Teper.

Kozeta Zylo bisedon me shkrimtaren Bajame Hoxha-Çeliku

Ata na mbyllën dyert e shkollave, por s’arritën t’na mbyllin dyert e dijeve… Kozeta Zylo bisedon me shkrimtaren Bajame Hoxha-Çeliku Zonja Bajame Hoxha-Çeliku së bashku me familjen e saj u internua qysh Lexo Me Teper.

Savra – Monamour! nga Jozef Radi (2012)

Savra – Monamour! nga Jozef Radi Të nderuem miqtë e mi, Prej sot dhe herë mbas here ka me vazhdue nji rubrikë shkrimesh nën okelion “Savra – Monamour!” Ideja e Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook