Nyjet-Arkivit për » Kolendrat «

Qeroska… rrëfim nga Klodi Stralla

Qeroska… rrëfim nga Klodi Stralla Kujtime fëmijërie në prag të ndrrimviteve. Mbrëmë po ndiqja në Tv pamje nga Korça, duke rënë borë dhe vetiu kujtimet më shpunë shumë e shumë vite pas, Lexo Me Teper.

Tradita të lashta shqiptare që jehojnë ndër ditët tona…

Tradita të lashta shqiptare që jehojnë ndër ditët tona… Nata e Buzmit… qysh prej kohnave ma t’lashta nga Ilir Seci Sonte asht Nata e Buzmit, asht Natë e Lume dhe asht festu Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook