Nyjet-Arkivit për » Asim Vokshi «

Testamenti Publik i Akademik Esat Stavilecit

Vdekja merr nji nga figurat më të nderuara të Drejtësisë shqiptare Profesor Esat Stavileci (11 korrik 1942 – 15 gusht 2015) Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës njofton opinionin se Lexo Me Teper.

Heroi i Harruar Lucë Nishi – Dedvukaj… nga Ilir Seci

Heroi i Harruar Lucë Nishi – Dedvukaj… dhe nji analogji e paradokseve shqiptare* nga Ilir Seci Njiky Burrë në kët foto ështe, Lucë Nishi, nip i Dedë Gjo’ Lulit Legjendar… Luc Nishi, ka shërbye Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook