Nyjet-Arkivit për » Voal «

Perceptimi dhe Kujtesa në Autoportretet e piktorit Adriatik Baliaj

Perceptimi dhe Kujtesa në Autoportretet e piktorit Adriatik Baliaj nga Ilir Seci, New York Me 23 Maj në Lehman College mbas një ceremonie hapëse me pjesmarrjen e trupës së pedagogëve të Lexo Me Teper.

Në kërkim të eshtrave të babait Eugjen Merlika (voal)

 Në kërkim të eshtrave të babait nga Eugjen Merlika (voal) “…Siç e di, me të gjitha forcat e mija, po mundohem të sjell eshtrat e tim’eti në Atdhe. Sa herë që kërkoj Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook