back to top
13.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Vath Korreshi

Individualisti – nga Ilir Levonja – Koment mbi artin poetik të Faslli Halitit

Individualisti nga Ilir Levonja Koment mbi artin poetik të Faslli Halitit Për shkak të mos përgatitjes së tekstit, duke patur parasysh se në atë kohë (1996-’97) kishte...

Berati i nëmur – nga Namir Lapardhaja

Berati i nëmur nga Namir Lapardhaja Historikisht, në këto vitet e fundit, Berati është endur mes paradoksit: një palë nuk e ka vlerësuar, sepse e konsideron...

Haxhiu i Frakullës në kërkim të lumturisë – esse nga Prof. dr. Resmi Osmani

Haxhiu i Frakullës në kërkim të lumturisë Esse nga Prof. dr. Resmi Osmani Po ah... kjo drita e bardhë e dashurisë së parë është posi rrezja...

Copëza jete të dramaturgut, aktorit dhe mësuesit Hekuran Zhiti – nga grupi i miqve

30 vjet pa dramaturgun, aktorin dhe mësuesin Hekuran Zhiti Nga grupi i miqve 30 vjet më parë, në 15 mars 1989, mbylli sytë përgjithmonë autori...

Hija e zezë e lavdisë – një rrëfim pa dëshmitarë – nga Artan Gjyzel Hasani

Hija e zezë e lavdisë - një rrëfim pa dëshmitarë nga Artan Gjyzel Hasani Kjo është një histori e vërtetë, të cilën unë s'mundem ta...

Lushnja – kryeqytet i folkut shqiptar nga Engjëll Zerdelia

Lushnja - kryeqytet i folkut shqiptar nga Engjëll Zerdelia Edicioni i tetë i Festivalit Folklorik të Valles Burimore në Qendrën Kulturore “Vaçe Zela” Lushnje Për dy ditë...

Izet Shehu… Jetëshkrimi dhe Kujtime prej së bijës Brikena…

Jetëshkrim i Izet Shehut Izet Shehu, lindi më 15 Dhjetor 1942, në Qytetin e Lushnjes, në një familje me tradita të larta patriotike. Babai i...

Halil Jaçellari: Nji shënim, nji tregim dhe skeda e nji shkrimtari…

Halil Jaçellari - Nji shënim, nji tregim dhe skeda e nji shkrimtari të ikur shpejt... nga Jozef Radi Halil Jaçellarin e kam njohur qysh herët,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.