back to top
15.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Vasil Xhaçka

Fillesat publicistike të Lazër Radit – Parathënie nga Jozef Radi

Fillesat publicistike të Lazër Radit Parathënie nga Jozef Radi Ndërsa punoj prej kohësh, në përmbledhjen e gjithë veprës publicistike të Lazër Radit, jam përballur me...

Fati i dy intelektualëve dhe jo vetëm i tyre Vasil dhe Petraq Xhaçka – nga Gazmend A. Bakiu

Fati i dy intelektualëve dhe jo vetëm i tyre Vasil dhe Petraq Xhaçka nga Gazmend A. Bakiu  -Në vitet ‘30 e deri në gjysmën e parë të...

“Kalendar Historik” i Astrit Lulushit – një libër me shumë vlerë nga Qerim Vrioni

“Kalendar Historik” i Astrit Lulushit - një libër me shumë vlerë nga Qerim Vrioni Para pak muajsh u vu në qarkullim në Tiranë nga Shtëpia Botuese...

“Arti i Ndaluar”, – 154 veprat e para që ndaloi regjimi komunist nga Admirina Peci

"Arti i Ndaluar", - 154 veprat e para që ndaloi regjimi komunist nga Admirina Peci Kjo listë, ku renditen mbi 154 libra dhe periodikë në gjuhën...

Golgota e intelektualit, publicistit, poetit e përkthyesit pelegrin! nga Erenestina Gjergji – Halili

Nga lartësitë e Sapienzas - në baltovinat e Savrës Golgota e intelektualit, publicistit, poetit e përkthyesit pelegrin! nga Erenestina Gjergji - Halili In Memoriam - Lazër...

Kontaktet e mia me Njeriun dhe Poetin Ernest Koliqi nga Dr. Lazër Radi

Kontaktet e mia me Njeriun dhe Poetin Ernest Koliqi nga Dr. Lazër Radi (Gazeta Kombi shkurt 1992) I dashtuni Petraq* po tё dёrgoj nji gazetё “Kombi” ku kam...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.