back to top
23.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tirona

Përballë nji fotoje historike… Jozef Radi

Përballë nji fotoje historike...  nga Jozef Radi 16 shtator 1971! Në Tiranë luhet ndeshja Tirana (17 Nëntori) -  Ajax 2-2  - me dy gola te...

Historia e Cenit – (MTN)

Historia e Cenit -  (MTN) Humor pikant m'dialektin e Tironës Ka qen i burr ke lagjia jon, pastë rafmet, qi e qujshin Cen. Me origjinë ishte...

Ligonlliku – Rrem Vogli pri Rrashbulle… (1935)

Ligonlliku  - Rrem Vogli pri Rrashbulle... (alias Mit'hat Araniti) (Illyria Nr.26 1935) Vorbulla e ngjarjeve na ndau me Mit'hat Aranitin. Ai u fut prapa hekurave,...

Lasgush Poradeci dhe Tirona… Bedri Alimehmeti

Lasgush Poradeci dhe Tirona... nga Bedri Alimehmeti Një ditë, pak pasi ishte kthyer nga një shëtitje, kishte mbërritur në shtëpinë e Lasgushit, Petraq Kolevica. Pasi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.