back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Soneti

Historia e një Soneti… – nga Shefqet Deliallisi – Në ditëlindjen e Uran Kostrecit…

Historia e një Soneti... nga Shefqet Deliallisi Në ditëlindjen e Uran Kostrecit... 100 vjetori i pavarsisë së Shqipërisë më gjeti prefekt të Elbasanit... Një vendim i guximshëm u...

Mitologjia romantike dhe sonetet e Filip Shirokës – nga Sadik Bejko

Mitologjia romantike dhe sonetet e Filip Shirokës nga Sadik Bejko ⁠ Filip Shiroka ka lindur më 3 gusht 1859 në Shkodër, ka vdekur në Bejrut,...

Prenk Cali – sonet nga Uran Kostreci

Prenk Cali sonet nga Uran Kostreci Bash si vigan legjende, o Prenk Cali, N'Kelmend, Turgut pashajt, i kalle frikë! Luft' me shkja bëre, Atdhen' mbrojte o...

Vetvrasja në burg e një nacionalisti – Sonet nga Uran Kostreci, kushtuar martirit Xhevat Korça

Vetvrasja në burg e një nacionalisti Sonet nga Uran Kostreci (Kushtuar martirit Xhevat Korça) O burg Burrel beton, xhehnem prej guri, Me qeli - saç n'verë, akull n'janar, Ku...

William Shekspeare (1564-1616) 400 Vjetori – dhe Sonete nga Maksim Rakipaj

William Shakespeare (23 prill 1564 - 23 prill 1616) 400 Vjetori i Vdekjes "Kjo botë u shthur! O prapësi, o dreq, Që unë paskam lindur të të...

Do pika drite… për Ahmet Kolgjinin – nga Jozef Radi

Do pika drite... për Ahmet Kolgjinin nga Jozef Radi ...në të 15 vjet të ikjes së Tij! Me shkruejtë për Ahmet Kolgjinin, e kam mendue gjithherë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.