back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Sllobodan Millosheviç

Roli i Putinit – nga Madeleine Albright

Një analizë e jashtëzakonshme, përshkrim pikë për pikë i situatave që bota po kalon sot, e zonjës Albright, në vitin 2007, që dëshmon se ajo kishte...

Robert Elsie: Shqipëria e sotme si në kohën osmane (2012)

Robert Elsie: Shqipëria e sotme si në kohën osmane intervistoi Rudina Xhunga Një rrëfim interesant i albanologut të njohur për vështirësitë e punës së tij në...

Din Mehmeti (1929-2010) – Si shpëtoi poeti i madh nga ekzekutimi në vitin 1999? nga Vlash Prendi

Din Mehmeti (1929-2010) Si shpëtoi poeti i madh nga ekzekutimi në vitin 1999? nga Vlash Prendi Dhimbje dhe lotë pati në sytë e intelektualëve dhe patriotëve shqiptarë në...

Ismail Kadare dhe Edi Rama në serbisht… nga Romeo Kodra

Ismail Kadare dhe Edi Rama në serbisht... nga Romeo Kodra Lajmi i botimit të Kadaresë, me Nëpunësi i Pallatit të Ëndërrave, dhe Edi Ramës, me...

Tridhjetë e dy vrasësit më të mëdhenj të shekullit XX…

Mbi diktatorët dhe diktaturat shënim nga Jozef Radi Cilido që ka jetue në diktaturë e njef mirë çka asht diktatori, çka asht diktatura po dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.