Nyjet-Arkivit për » Shtypi «

Kanga e grisun nga Lazër Radi

 Kanga e grisun nga Lazër Radi Jeta e jonë asht si lulja, – po, po si lulja e hijshme që të vyshket ndër duer… çdo gja në botën tonë kalon: kush Lexo Me Teper.

Melodija e vdekjes nga Lazër Radi (1937)

Melodija e vdekjes nga Lazër Radi Shokut tim Polikron Niçe …Dhe nji dritë e zbehtë kandili, – dritë e mistershme plot hije e ndriçonte at dhomën e errët… dhomë që kishte hijen Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook