back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shteti Shqiptar

Njeriu i Institucioneve te Shtetit Shqiptar – Abedin Nepravishta (1889 – 1975)

Njeriu i Institucioneve te Shtetit Shqiptar Abedin Nepravishta (1889 - 1975)  Ka qenë prefekt dhe kryebashkiak, dhe kryetar i Bashkisë së Tiranës në vitet 1933-1935 dhe 1937-1939....

Kosova – faktor kryesor i ngjarjeve historike që siguruan krijimin e Shtetit Shqiptar (Hamit Kokalari – 1943)

Kosova - faktor kryesor i ngjarjeve historike që siguruan krijimine Shtetit Shqiptar (Hamit Kokalari - 1943) “Por ajo që dihet më pak dhe që meriton të...

Poetja Enkeleda Ristani… i lëshon nji klithmë shtetit shqiptar…

Poetja Enkeleda Ristani i lëshon nji klithmë shtetit shqiptar... Kjo letër pa zarf është e nji nëne, e nji poete, autore e mjaft librave me vlerë, e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.