back to top
21.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Sherif Delvina

Tre Mjekët e Konferencës së Mukjes – nga Pertefe Leka

  Tre Mjekët e Konferencës së Mukjes nga Pertefe Leka Mjekët që morën pjesë në Konferencën e Mukjes, edhe pse në pozicione të ndryshme, kishin një qëllim,...

Dy ngjarje nga jeta e historianit Sherif Delvina – nga Avni Delvina & Nebil Çika

Dy ngjarje nga jeta e historianit Sherif Delvina nga Avni Delvina & Nebil Çika Sot kaloi në përjetësi historiani i shquar, studiuesi, hulumtuesi e njeriu i...

Argumentet dhe metodat e politikës ekspansioniste serbe për ta sunduar Kosovën nga Akademik Mark Krasniqi

Argumentet dhe metodat e politikës ekspansioniste serbe për ta sunduar Kosovën nga Akademik Mark Krasniqi Sesioni VI Shkencor, Istog (Burim), mbajtur më 20 e 21 Maj...

Nji deklaratë (Paloka)… nji reagim (Deliallisi)… dhe nji opinion (Cika)

PD: Koço Kokëdhima, zyrtarisht “Beu i Jugut” Pas vendimit të djeshëm të Partisë Socialiste mbi krijimin e rajonit të Jugut dhe drejtimin e tij...

Astrit Delvina – Shkrimtari antikomunist që nuk e pa kurrë lirinë…!

Astrit Delvina - Shkrimtari antikomunist që nuk e pa kurrë lirinë...! Astrit Delvina mbetet figura më e dashur për mua... Ai qe njeriu që jetoi në dy kohë,...

Audienca e Mit’hat Frashërit* me Mbretin e Greqisë

Audienca e Mit'hat Frashërit* me Mbretin e Greqisë Paraqitja e këtij shkrimi modest, bëhet për të dëshmuar personalitetin e Mit'hat Frashërit, raportet që ai krijonte si dipllomat...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.