back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shaban Polluzha

Në 16-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës – Marie Shllaku: “Gjaku im Kosovë t’u baftë dritë!” – nga Frank Shkreli

Në 16-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës Marie Shllaku: “Gjaku im Kosovë t’u baftë dritë!” nga Frank Shkreli Në kujtim të Marie Shllakut – Shkodranja nga Malësia...

Abas Kupi në një monografi shkruar nga Makensen Bungo dhe botuar nga “Gjonlekaj Publishing”, New York – nga Klajd Kapinova

Abas Kupi në një monografi shkruar nga Makensen Bungo dhe botuar nga “Gjonlekaj Publishing”, New York nga Klajd Kapinova “Ç’prej momentit të parë që u sulmua toka...

Mit’hat Frashëri – Baba i Kombit Shqiptar – nga Engjëll Gishti

Mit’hat Frashëri - Baba i Kombit Shqiptar nga Engjëll Gishti Pas 33 vitesh nga rënia e komunizmit, dëgjon ende njerëz të indoktrinuar majtas të cilët e...

Turri i parahistorianëve për ta shkruar historinë dhe për ta rifallisfikuar atë – nga Nue Oroshi

Turri i parahistorianëve për ta shkruar historinë dhe për ta rifallisfikuar atë nga Nue Oroshi Shqipëria, Kosova, viset etnike shqiptare dhe diaspora e madhe atdhetare...

Populli shqiptar e kupton Holokaustin më mirë se kushdo… Një reagim njerzor e kombëtar, nga Agim Aliçkaj – antar bordit Lobit Shqiptaro Amerikan

Populli shqiptar e kupton Holokaustin më mirë se kushdo... Një reagim njerzor e kombëtar, nga Agim Aliçkaj - antar bordit Lobit Shqiptaro Amerikan “Janë ngritë si...

Masakra e Tivarit, as drejtësi as përgjegjësi historike – nga Frank Shkreli

Masakra e Tivarit, as drejtësi as përgjegjësi historike nga Frank Shkreli 75 vjet nga maskra e kosovarëve Masakrimi i mijëra shqiptarëve të pafajshëm nga Kosova gjatë...

Sa vyen gjaku i derdhur për Kosovë…? esse nga Emi Krosi

Sa vyen gjaku i derdhur për Kosovë...?  esse nga Emi Krosi Shënim mbi librin: "Legjenda e Dhembjes në heshtje" Hasan Qyqalla & Mustafë Krasniqi (Rrëfejnë vëlla e motër për: përjetimet, burgosjet, gjakimet...

Hasan Dajaku – ose Dramaturgu i profecisë tragjike! nga Dr. Erenestina Halili

Prej çmimeve të mëdha te harresa moderne! Hasan Dajaku - ose Dramaturgu i profecisë tragjike! nga Dr. Erenestina Halili Nuk di se çfarë mund të më rezervojë...

70 vjetori i Vrasjes së Shaban Polluzhës…

Fadil Hoxha: Pasi e likuiduam Shaban Polluzhën e qetësuam Drenicën Shaban Polluzha ka mbushur 70 vjet prej se ishte vrarë nga komunistët e udhëhequr prej Fadil...

15 fakte pse Enver Hoxha është një kriminel lufte

15 fakte pse Enver Hoxha është një kriminel lufte Agron Tufa & Çelo Hoxha Një luftë e drejtuar nga një kriminel lufte, me ca kriminelë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.