back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Sava Kuqeshi

Pyetësorit të Prustit – i përgjigjet poeti Jozef Radi

Pyetësorit të Prustit - i përgjigjet poeti Jozef Radi  Pyetsori i Prustit, asht nji mënyrë të intervistuemi pak shabllone. Veçse në kët shbllonizëm e ka...

Monumenti i gjallë i Shqipërisë nga Jozef Radi

Monumenti i gjallë i Shqipërisë nga Jozef Radi Nënë Sava është sot një grua gati 105 vjeçe. Ajo është prej atyre grave që çdo vend i...

Të pafsha në Savër! nga Ben Andoni – Duke lexuar një shkrim për Savrën… Jozef Radi

Duke lexuar një shkrim për Savrën... nga Jozef Radi Sa herë shkruhet për Savrën, unë ndalem dhe lexoj me mjaft vëmendje gjithçka, duke u përpjekë...

Monumentet e munguara të Nënave Shqiptare… Jozef Radi

Monumentet e munguara të Nënave Shqiptare... nga Jozef Radi Në kujtim të zonjes Resmie Zhitit... dhe gjithkujt që ka nji nënë, nji motër a gjyshe të...

Savra – Monamour! nga Jozef Radi (2012)

Savra - Monamour! nga Jozef Radi Të nderuem miqtë e mi, Prej sot dhe herë mbas here ka me vazhdue nji rubrikë shkrimesh nën...

Nji Nanë… Njimijë Nana e Njiqind vitet e Shtetit Shqiptar

Nji Nanë... Njimijë Nana Shqiptare dhe Njiqind vitet e Shtetit Shqiptar... nga Jozef Radi (Nji Kangë që duhej ta këndonim të gjithë bashkë) Shteti shqiptar ka hy...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.