back to top
26.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Rozmari Jorganxhi

Opera e Kosovës, prezanton “Goca e Kaçanikut” të Rauf Dhomit dhe baritonin Hektor Leka, në rolin e Plakut

Opera e Kosovës, prezanton "Goca e Kaçanikut" të Rauf Dhomit dhe baritonin Hektor Leka, në rolin e Plakut Në radhë të parë dua të falenderoj nga...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës… – nga Elida Buçpapaj

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës... nga Elida Buçpapaj Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat,...

“Kam punuar me dirigjentët më të mëdhenj të botës…” Intervistë me sopranon Donika Mataj – Ekskluzive nga Aleks Kapllaj

Kam punuar me dirigjentët më të mëdhenj të botës. Intervistë me sopranon Donika Mataj - Ekskluzive nga Aleks Kapllaj Sopranoja Donika Mataj, koriste e soliste...

Rozmari Jorganxhi dirigjentja e parë shqiptare, “Mjeshtre e Madhe, këngëtare lirike mezzosoprano do t’i mungojë skenës po jo muzikës shqiptare

Rozmari Jorganxhi dirigjentja e parë shqiptare, “Mjeshtre e Madhe, këngëtare lirike mezzosoprano do t'i mungojë skenës po jo muzikës shqiptare* Rozmari Jorganxhi u lind më...

“Si u bëra i padukshëm” – i shkrimtarit fizikan, Kostandin Leka – mbresa nga romani nga Skifter Këlliçi

“Si u bëra i padukshëm” - i shkrimtarit fizikan, Kostandin Leka mbresa nga romani nga Skifter Këlliçi Poetesha e njohur Zhuliana Jorganxhi, ish-redaktore e letrare...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.