back to top
19.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Robert Frost

Përsiatje Gjuhësore – nga Artan Kafexhiu

Përsiatje Gjuhësore nga Artan Kafexhiu Jam i bindur se parësia e gjuhës së folur kundrejt asaj te shkruar në zhvillimet gjuhësore dhe trajtimi si një e...

Dimension i Unit poetit femëror, përmes vetvetes, në librin “Thuajse” të Ailda Mëngjesit – nga Emi Krosi

Dimension i Unit poetit femëror, përmes vetvetes, në librin “Thuajse” të Ailda Mëngjesit nga Emrije Krosi Se dashuria është i vetmi hon/ ku duke rënë ngjitesh mbi...

Cila është Historia e Hymnit Gnostik mbi “Shpirtin”? – nga Ermira Mitre

I nderuar Jozef, lexova me vëmendje postimin tuaj për profesor Isuf Luzaj. Momentalisht kam në dorë një nga veprat e këtij kolosi mendjendritur: "Kujdesjet...

Një statujë e madhe e poetes Angelou… – nga Visar Zhiti

Një statujë e madhe e poetes Angelou... nga Visar Zhiti ...Maya Angelou (1928-2014), na befasoi kur e pamë në rrugët e ëashingtonit, statujë madhështore, po sa...

Një libër i ri që fton për një lexim të ri… Skënder Buçpapaj

Një libër i ri që fton për një lexim të ri... Parathënie nga Skënder Buçpapaj Libri i ri "Unë jam e përjetshme" është rindërtim novator i...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.