back to top
17.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

“Raca Shqiptare”

Aromë Shkodre në kujtimet e Dr. Jakov Milajt – nga Pertefe Leka

Aromë Shkodre në kujtimet e Dr. Jakov Milajt nga Pertefe Leka “U larguash nga Shkodra, pasi bëra fotografinë e fundit të Kel Marubi... dhe dëgjova si sa herë...

“Raca Shqiptare” Studim Antropologjik e Historik – nga Ilirjan Gjika

“Raca Shqiptare” Studim Antropologjik e Historik nga Ilirjan Gjik “Raca Shqiptare” është një prej librave me të cilin nis rrugëtimin antropologjia social-kulturore në Shqipëri. Ky libër...

Çfarë e ka prishur tipin shqiptar! Kur Jakov Milaj fliste për racën… – nga Ilirjan Gjika

Çfarë e ka prishur tipin shqiptar! Kur Jakov Milaj fliste për racën... nga Ilirjan Gjika Përpara disa kohësh më ra dorë një tekst universitar i antropologjisë...

Jakov Milaj pionier i Antropologjisë Shqiptare

Jakov Milaj pionier i Antropologjisë Shqiptare Ajo që e bëri të famshëm Jakov Milajn si intelektual është padyshim libri i tij monument “Raca Shqiptare”, vepra...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.