Nyjet-Arkivit për » Pol Pot «

Krimet e pandëshkuara të një diktatori – Pol Pot (19 maj 1925 – 15 Prill 1998) – përgaditi Saimir Z. Kadiu

Krimet e pandëshkuara të një diktatori Pol Pot (19 maj 1925 – 15 Prill 1998) përgaditi Saimir Z. Kadiu Kam qënë në klasat e fillores në fillim të viteve 70’, kur Lexo Me Teper.

Pol Poti dhe krimet në emër të komunizmit – nga Sokol Neçaj

Pol Poti dhe krimet në emër të komunizmit nga Sokol Neçaj Pol Pot ishte udhëheqësi kamboxhian që sundoi popullin e tij nga 1975 deri 1979. Gjatë sundimit të tij, ai u përpoq t’i Lexo Me Teper.

“Nostalgjia për Enver Hoxhën” nga Ardian Ndreca

“Nostalgjia për Enver Hoxhën” nga Ardian Ndreca Tregon Svetoni, historian romak i shekullit II, sesi mbas vdekjes së Neronit nuk munguen ata që për vite rresht ia zbukuronin vorrin me lule Lexo Me Teper.

Aleksander Stipçeviq: Ballkani nuk ndryshon me Car Dushanin

Aleksandër Stiçeviq:  Ballkani nuk ndryshon me Car Dushanin Prof. Aleksandër Stiçeviq bisedon me Mehmet Latifi… Akademik Prof. Dr. Aleksandër Stipçeviq, të cilin e vizituam në shtëpinë e tij në Zagreb, në një prononcim ekskluziv Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook