Nyjet-Arkivit për » Ndue Gjergji «

Dom Ndue Gjergji – 50 vite në përkushtim të kishës dhe komunitetit shqiptar – nga Merita Bajraktari

Dom Ndue Gjergji Dom Ndue Gjergji – 50 vite në përkushtim të kishës dhe komunitetit shqiptar nga Merita Bajraktari – Washington DC Me Dom Nduen jam takuar disa herë, dy herë në Uashington, Lexo Me Teper.

150 vjet në shërbim të Zotit dhe Kombit – nga Frank Shkreli

150 vjet në shërbim të Zotit dhe Kombit - nga Frank Shkreli – Nju Jork Urim për Dom Ndue Gjergjin, për Dom Aleksandër Kolën dhe Dom Lush Gjergjin në 50-vjetorin e Meshtarisë Të nderuar Lexo Me Teper.

Ditët e Letërsisë Shqipe në Michigan 28-29-30 Tetor 2016 nga Ilir Seci

Ditët e Letërsisë Shqipe në Michigan 28-29-30 Tetor 2016 nga Ilir Seci Në datat 28-29-30 tetor 2016, në shtetin e Michigan-it në SHBA, u mbajt Edicioni i 15-të Letrar, “Ditët e Letërsisë Shqipe”, Lexo Me Teper.

Savër, 20 Gusht 2015 – si ditë e përkujtimit të vuajtjes në Kampet e interrnimit

Savër, 20 Gusht 2015 - si ditë e përkujtimit të vuajtjes në Kampet e interrnimit nga Jozef Radi 20 gushti i 2015, për shumë nga ish të interrnuemit e Myzeqesë, ishte me Lexo Me Teper.

Dedë Gjonmarkaj – Hero i Qëndresës – kundra diktaturës komuniste nga Lek Pervizi

Dedë Gjonmarkaj - Hero i Qëndresës – kundra diktaturës komuniste nga Lek Pervizi Lajmi i vdekjes, solli një trishtim të madh në të gjithë ata që e kanë njohur Dedë Gjonmarkajn, në kushtet Lexo Me Teper.

Lek Pervizi: “Kur penat ishin si gryka armësh vrastare…”

Lek Pervizi: “Kur penat ishin si gryka armësh vrastare…” Jozef Radi interviston intelektualin dhe eruditin Lek Pervizi revista“Ars” (maj 2005) Cili është kufiri që ndan artin pikturës nga ai i poezisë? Si Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook