back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ndoc Martini

Prof. Sadik Kaceli, Piktori shqiptar i Parisit – nga Fritz Radovani

Prof. Sadik Kaceli, Piktori shqiptar i Parisit - nga Fritz Radovani Shqipnia - një copë tokë e vogël me burra të mëdhaj e trima! E...

Piktura dhe etnosi i piktorit dhe etnografit Simon Rrota nga Besi Bekteshi

Piktori Simon Rrota Jeta dhe vepra e nji Piktori Mësues Simon Rrota lindi në Shkodër më 23 tetor 1887. I jati, Gjush Rrota, i kushtoi...

Shkodra… edhe pa artistin Tonin Tërshana nga Fritz Radovani

Shkodra... edhe pa artistin Tonin Tërshana nga Fritz Radovani Tonin Tërshana (1 qershor 1949 - 22 shtator 2015) “Tonin Tershana e ka zanin instrument...” Pjetër Gaci Tonin Tërshana,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.