Nyjet-Arkivit për » Nana «

Nana – poezi nga At Vinçenc Prennushi

Nana At Vinçenc Prennushi M’i kande hyjt, qi ndrisin aq bukur atje n’qiell; i due lulet e kandshme, kur njomshem çilin n’Priell. Knaqem sa herë m’bjen zogun me e ndie pyllës tuj vallzue. a i ve un veshin Lexo Me Teper.

Letër përtej kohës… rrëfim nga Lola Shehi – Cela

Letër përtej kohës… rrëfim nga Lola Shehi – Cela Sonte Nana, kam ndërmend të të lë pak pa gjumë. Kam shumë gjëra për të të thënë. Epo sa kohë kemi pa folur Lexo Me Teper.

Edmondo De Amicis (1846-1908) – Nana

“Edhe nji vrasës që respekton nanën e vet, ka ende diçka të ndershme e bujare në zemër; edhe ma i lavdishmi i njerzve, që i shkakton dhimbje dhe e fyen Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook