Nyjet-Arkivit për » Monika Spahivogli «

Pse dua dhe s’dua t’i bashkohem kauzave… nga Monika Spahivogli

Pse dua dhe s’dua t’i bashkohem kauzave… nga Monika Spahivogli E mbetur pa parti në 52 vitet e jetës sime (për dëshirën time, profesionalizëm dhe trashëgimi), shikoj me sy të ftohtë çdo Lexo Me Teper.

Këmbëmadhi (The Big Foot) – nga Monika Spahivogli

Këmbëmadhi (The Big Foot) rrëfim nga e përditshmja e Monika Spahivoglit Këmbëmadhi (The Big Foot) kalon nëpër lagjen time shpesh. Mban atlete goxha të mira që duhet të kenë numrin 45 (të Lexo Me Teper.

Shpërthimi i ëndrrës tregim nga Monika Spahivogli

Shpërthimi i ëndrrës tregim nga Monika Spahivogli E ulur mbi një kolltuk, me gjunjët ngritur mbi ndenjëse dhe kokën varur, ajo qëndronte e heshtur, e vetme, e ngrirë. Vetëm diçka lëvizte Lexo Me Teper.

Oborri i Nondajes sime nga Monika Spahivogli

Oborri i Nondajes sime… nga Monika Spahivogli Oborri më i bukur në botë ishte ai i nandajës sime! Dua të bëj një pikturë të madhe ku ta “përshkruaj” disi por, nuk besoj se Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook