back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

"Milosao"

Shënime për artin e Lasgushit esse poetike nga Sadik Bejko

Shënime për artin e Lasgushit esse poetike nga Sadik Bejko Në adoleshencë, në rini, për më tepër, kur vjen nga leximi i letërsisë shqipe të fundviteve...

Një lis në “Katër Stinët” – Fotografi nga Gjon Mili nga Qerim Vrioni

Një lis në “Katër Stinët” - Fotografi nga Gjon Mili nga Qerim Vrioni Redaksia e revistës së madhe amerikane “LIFE” (Jeta), nxorri në qarkullim në vitin...

Një fotografi e rrallë e Jeronim de Radës

Një fotografi e rrallë e Jeronim de Radës nga studiuesi i Qerim Vrioni Kjo fotografi e veçantë me shënimin “Jeronim De Rada me fshatarë arbëreshë", të...

Arbëreshi i madh… Doktor Vincenc Golletti Baffa… Mark Bregu

Arbëreshi i madh... Doktor Vincenc Golletti Baffa... Shkrim nga Mark Bregu Vëllezërit arbëreshë të Italisë, të mërguar para pesë shekujsh, ruajnë traditat, zakonet dhe kulturën kombtare...

Namik Resuli – kolos i harruar i letrave shqipe

Namik Resuli  - kolos i harruar i letrave shqipe Gjatë periudhës pesëmbëdhjetëvjeçare të Monarkisë së Zogut, me qindra e qindra të rinj shqiptarë përfituan...

Dr. Mag. Ina Arapi: Shqipja shkruhej edhe para Buzukut…

Shqipja shkruhej edhe para Buzukut... Intervistë me Dr. Mag. Ina Arapi studiuese e njohur të shqipes në Austri. Ajo argumenton për Milosaon disa çështje të historisë...

E vërteta dhe dashuria në ngadhënjim Menita Ljarja

Nji njohje, nji paraqitje dhe nji shkrim... nga Jozef Radi Sot, po paraqes për t'parën herë shkrimet e nji vajze të re, pothuej të panjoftun... Para...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.