back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mihail Lermontov

Ashik Qerib – nga Mihail Lermontov

Ashik Qerib nga Mihail Lermontov Përkthim Agim Xh. Deshnica Shumë kohë më parë, jetonte në Tiflis, një turk i kamur. Zoti e kishte ndihmuar të bëhej i...

Shkrimtarët e mëdhenj kanë gjithnjë në qendër të vëmendjes ndryshimin human, të Mirën dhe të Keqen. – Refleksione mbi poemën “Demoni” nga Robert Martiko

Shkrimtarët e mëdhenj kanë gjithnjë në qendër të vëmendjes ndryshimin human, të Mirën dhe të Keqen. Refleksione mbi poemën “Demoni” nga Robert Martiko ⁠ Një analizë e...

Petraq Kolevica ndёr pёrvjetorёt e jetёs dhe tri poezi prej tij

Petraq Kolevica ndёr pёrvjetorёt e jetёs dhe tri poezi prej tij Petraq Kolevica, lindi nё Korçё me 11.01.1934, kreu shkollёn fillore dhe gjimnazin nё Korçё. Gjimnazi...

Cikël Poetik – nga Ervina Dervishi

Cikël Poetik nga Ervina Dervishi Pak fjalë në kujtim ë Bajram Hysenit (Kovaçi) Bajram Hyseni ka qenë redaktori i parë de facto i poezive të mia,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.