back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mehmet Gradica

Në 16-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës – Marie Shllaku: “Gjaku im Kosovë t’u baftë dritë!” – nga Frank Shkreli

Në 16-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës Marie Shllaku: “Gjaku im Kosovë t’u baftë dritë!” nga Frank Shkreli Në kujtim të Marie Shllakut – Shkodranja nga Malësia...

Turri i parahistorianëve për ta shkruar historinë dhe për ta rifallisfikuar atë – nga Nue Oroshi

Turri i parahistorianëve për ta shkruar historinë dhe për ta rifallisfikuar atë nga Nue Oroshi Shqipëria, Kosova, viset etnike shqiptare dhe diaspora e madhe atdhetare...

Aziz (Krasniqi) Zhilivoda (1912 -1994) – nga Adem Ademi

Aziz (Krasniqi) Zhilivoda  (1912 -1994) nga Adem Ademi Aziz Zhilivoda lindi dhe u rrit në fshatin Zhilivodë, rrëzë Maleve të Qyqavicës. Ishte një burrë i njohur...

Marie Shllaku – Shote Galica e Shkodrës – nga Hamdi V. Thaçi

Marie Shllaku  - Shote Galica e Shkodrës nga Hamdi V. Thaçi Marie Shllaku ishte bashkëpunëtorja më e afërt e prof. Ymer Berishës, themeluesit të “Besës...

Marie Shllaku – shkodrania 20 vjeçare që u flijua për Kosovën

Marie Shllaku - shkodrania 20 vjeçare që u flijua për Kosovën Marie Shllaku mori pjesë në Kuvendin e Drenicës, më 20 janar 1945. Aty mbajti...

70 vjetori i Vrasjes së Shaban Polluzhës…

Fadil Hoxha: Pasi e likuiduam Shaban Polluzhën e qetësuam Drenicën Shaban Polluzha ka mbushur 70 vjet prej se ishte vrarë nga komunistët e udhëhequr prej Fadil...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.