Nyjet-Arkivit për » Mao Ce Duni «

Si e kam njohur Faslli Halitin – nga Lek Pervizi

Si e kam njohur Faslli Halitin nga Lek Pervizi Lajmi erdhi i papritur dhe ma dha një mik i imi, i cili e dinte se unë e kam pasë njohur, dhe isha Lexo Me Teper.

Rekuiem për Dr. Ihsan Çabej – nga Prenjo Imeraj

Rekuiem për Dr. Ihsan Çabej nga Prenjo Imeraj Në zgjedhjet e dyta pluraliste, që u zhvilluan në Mars të vitit 1992, populli demokrat i Rrethit të Lushnjës e zgjodhi Dr. Ihsan Çabej, Lexo Me Teper.

Eshtë kaq e thjeshtë dhe… ngrohtë… nga Shpresa Vrana

Përshëndetje Jozef, I lexoj herë herë punimet në sitin tuaj… Nëse do ta shihni të vlershme po ju dërgoj një material për shoqen time të paharruar Rozi Theohari (9 prill 1939 -13 Lexo Me Teper.

Nanat Shqiptare nuk kanë monument… nga Fritz Radovani

Nanat Shqiptare nuk kanë monument… nga Fritz Radovani Kaliopi Dilo – Sheperi Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë… Shpesh e përsëriste nji halla ime, Motër Gjyzepina Radovani, nji thanje, që ka shkrue At Lexo Me Teper.

Lamtumirë Ded Gjonmarku…

Lamtumirë Ded Gjonmarku… Djalë i nji Dere të Madhe dhe i nji Dinjiteti të Rrallë Vdiq Kapidan Deda i Gjonit të Markagjonit, një ndër pinjollët e fundit të brezit të vjetër të Lexo Me Teper.

Fritz Radovani: “Kur shkarravinat… i lexojmë si bukurshkrime…!”

“Kur shkarravinat… i lexojmë si bukurshkrime…!” Elvi Sidheri: Intervistë me Fritz Radovanin Ideja për këtë intervistë, këtë rrahje idesh me zotin Fritz, pati lindur prej disa kohësh, por fillimi i këtij Viti Lexo Me Teper.

A ka pasë diktator Shqipëria e diktaturës? esse Jozef Radi

  A ka pasë diktator Shqipëria e diktaturës? esse nga Jozef Radi Shpesh kam shkruar dhe folur për diktaturën në Shqipëri, pa e anashkaluar asnjiherë diktatorin… Në reflektimet, shënimet, bisedat dhe shkrimet mia Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook