Nyjet-Arkivit për » Luan Myftiu «

Shpifja si parzmore e krimit – nga Luan Myftiu

Shpifja si parzmore e krimit - nga Luan Myftiu Të privilegjuar në diktaturë, vetë, a prindërit e tyre, socialistët nuk janë mësuar që mbi ta të bjerë forca e ligjit. Lexo Me Teper.

Dyfytyrësi dhe trashësi e trashëguar – nga Luan Myftiu

Dyfytyrësi dhe trashësi e trashëguar nga Luan Myftiu “Duhet të mësosh shumë, që të kuptosh se di pak” - Montenji Të llastuarit nga diktatura kanë prirje të bëhen delirantë. Kush u mësua vetëm Lexo Me Teper.

Penëndrituri që e deshi Shqipërinë pa kushte… – nga Ervina Toptani – Luan Myftiut, në dyvjetorin e largimit nga kjo botë

Penëndrituri që e deshi Shqipërinë pa kushte… nga Ervina Toptani  Luan Myftiut, në dyvjetorin e largimit nga kjo botë Penëndrituri që e deshi Shqipërinë pa kushte edhe pse ajo i dha vetëm vuajtje Lexo Me Teper.

Kur vritej Dashuria… ­(Nëna) Tregim i jetuar nga Luan Myftiu

Kur vritej Dashuria… ­(Nëna) Tregim i jetuar nga Luan Myftiu In Memoriam për Luan Myftiun Nuk di si duhen fëmijët prej nënave të tyre, por imja ka pasur për mua një dashuri Lexo Me Teper.

Luan Myftiu (1933-2019) – si dhimbje në fjalët e atyrë që e njohën…

Luan Myftiu (1933-2019) – si dhimbje në fjalët e atyrë që e njohën… Luan Myftiu u shua… me dritë të ylltë… nga Visar Zhiti Burrë i urtë dhe i ditur, i përvuajtur Lexo Me Teper.

“Fondacioni “Soros” zhvillon luftën e klasave” (1993) – nga Luan Myftiu

“Fondacioni “Soros” zhvillon luftën e klasave” (1993) nga Luan Myftiu Presidentit të Fondacionit, z. Xhorxh Soros   I nderuar, zoti President! I mahnitur nga madhështia e veprës Suaj humane, nuk gjej dot fjalë për të Lexo Me Teper.

Luan Myftiu – Ballisti i fundit nga Namir Lapardhaja

Luan Myftiu – Ballisti i fundit nga Namir Lapardhaja   Me 2 shkurt 2017, Luan Myftiu mbushi plot 84 vjeç. Prej vitesh ai jeton ne Tiranë, i tërhequr nga aktiviteti publik, sigurisht i Lexo Me Teper.

Revolta e Spaçit nga Lekë Tasi

Revolta e Spaçit nga Lekë Tasi Libri “Revolta e Spaçit” i Bedri Blloshmit Libri “Revolta e Spaçit” i Bedri Blloshmit, i botuar së fundi, jep dokumenta dhe dëshmi mbi ngjarjen kulmore të Lexo Me Teper.

Martiri Xhelal Koprencka nga Luan Myftiu (AAFH)

Martiri Xhelal Koprencka nga Luan Myftiu (AAFH) Xhelal Koprencka ka hyrë tashmë në altarin e martirëve të lirisë. Ai ka mbetur përjetësisht simbol i guximit dhe trimërisë shqiptare. Kush nderon sot Lexo Me Teper.

Brenga – tregim nga Luan Myftiu

Brenga… tregim nga Luan Myftiu Kish netë që nga dritarja hynte në dhomën time një flutur. Një nga ato fluturat e natës, për të cilat disa thonë se janë shpirtra njerëzish. Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook