back to top
16.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Luan Leka

Nji nanë e virtytshme që ia kalon legjendës – letër nga Pertefe Leka!

Nji nanë e virtytshme që ia kalon legjendës - letër nga Pertefe Leka! Zonjën Pertefe Leka së bashku me të shoqin e saj, Zotin Luan...

Tre Mjekët e Konferencës së Mukjes – nga Pertefe Leka

  Tre Mjekët e Konferencës së Mukjes nga Pertefe Leka Mjekët që morën pjesë në Konferencën e Mukjes, edhe pse në pozicione të ndryshme, kishin një qëllim,...

Fotoja “Berat, 1936” e Ilia Xhimitikut dhe një histori pas saj – nga Qerim Vrioni

Fotoja “Berat, 1936” e Ilia Xhimitikut dhe një histori pas saj nga Qerim Vrioni Një ndër fotot nga duartë dhe aparatet e fotografit beratas, Ilia Xhimitiku,...

Ibrahim Kodra: Një mit i kohës sonë… (1993)

Ibrahim Kodra Një mit i kohës sonë... (1993) Piktori Ibrahim Kodra, ka lindur në vitin 1918, në Tiranë. Ndoqi shkollën e mesme, me mësues Odhise Paskalin,...

Mirash Ivanaj dhe Trashëgimia e tij letrare. Dr. Lazër Radi

Mirash Ivanaj dhe Trashëgimia e tij letrare nga Dr. Lazër Radi Shkrue ekskluzivisht për "Diellin" Mirash Ivanajn e kam pasë konsiderue gjithmonë njeri të jashtzakonshëm, qoftë kur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.