back to top
25.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Lidia Radi

Flas për Françesk Radin (Talk on Francesk Radi) – nga Lidia Radi

Promovim ndërkombëtar i veprës për Françesk Radin Vepra voluminoze kushtuar jetës dhe karrierës së kantautorit Françesk Radi u promovua para pak ditësh në Universitetin Swanton, në...

Thank You, Dottoressa Ana Radi, shënimet e një dite të rrallë… – nga Jozef Radi

Thank You, Dottoressa Ana Radi! shënimet e një dite të rrallë... nga Jozef Radi Milano, 26 mars 2019! Mëngjesi i 26 marsit 2019, mbas shiut të rënë...

Quo Vadis… kulturë shqiptare?! – nënvizim nga Jozef Radi

Quo Vadis... kulturë shqiptare?! nënvizim nga Jozef Radi Një nga realizimet më të mëdha të postdiktaturës, ishte liria e qarkullimit, mbasi liria e fjalë shpesh ka...

Nji martesë e vizatueme si poezi… nga Jozef Radi – Lidias…

Nji martesë e vizatueme si poezi... nga Jozef Radi kushtuar Lidias... Ferrara di Monte Baldo asht nji katund krejt i vogël, vendosë diku ndër shpatet...

Legjenda e Radëvë – ese nga Jozef Radi

Legjenda e Radëvë ese nga Jozef Radi Rrëfimet e përcjella brez mbas brezi e të ruejtuna edhe ashtu fragmentare herë me kujtesë personale, herë kolektive, e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.