Nyjet-Arkivit për » Letër «

Letër e Filip Shirokës dërgue Zef Sumës

Letër e Filip Shirokës dërgue Zef Sumës I dashtuni Zef (në Shkodër) Vonë po i përgjegji letrës s’ate të 29 shtatorit, por më fal fajin se plaku bahet pak pritues, sado qi Lexo Me Teper.

Në një prej ditëve të trishta… Zef Zorba i shkruan letër gruas

Plot 23 vjet më parë, u nda nga jeta një prej poetëve më të veçantë shqiptarë, e kaq pak të njohur edhe sot, Zef Zorbës, i cili nuk u pa Lexo Me Teper.

Një letër e pabotueme e Et’hem Haxhiademit 22 vjeçar, për at Gjergj Fishtën

Një letër e pabotueme e Haxhiademit 22 vjeçar,  për at Gjergj Fishtën Elbasan, 26.VIII.24   Shumë i ndershëm e i shkëlqyeshëm poet, Kur u këtheva sivjet prej Berlini në Shqipnì e u takova me Lexo Me Teper.

Letër prej nji mikut tim, që vlen ta lexojnë edhe të tjerë…

Letër prej nji mikut tim, që vlen ta lexojnë edhe të tjerë… I nderuar Jozef, uroj të jeni mirë. Përfitoj nga rasti dhe dua ta ndaj me ty në këtë ditë: 1 Nëntor Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook