Nyjet-Arkivit për » Lek Vojvoda «

Valentin Pervizi… një Odise e dhimbshme e shekullit të XX

Valentin Pervizi… një Odise e dhimbshme e shekullit të XX shkrim nga Eurial Vinka Valentin Pervizi, oficer i ri i gatshëm për t’i shërbyer Atdheut.
 47 vjet burgje dhe internime: nga dhjetori Lexo Me Teper.

Babë e Bir – Varrezat misterioze në Vuksanlekaj – Hot

Babë e Bir – Varrezat misterioze në Vuksanlekaj Hot (Malësi e Madhe) (fb) Ajo që ndoshta vlen të ceket janë varrezat e fshatit, që i kanë mahnitur të gjithë ata që Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook